S mistrem jsme drželi krok pouze první čtvrtinu.

V 10. kole základní části Kooperativa NBL zajížděla SLUNETA na palubovku mistrovského Nymburka a kolaps ve druhé čtvrtině i stál naději na slušný výsledek.

Úvod utkání si za SLUNETU vzalo pod patronát duo Čampara – Svejcar a hlavně díky bodům těchto borců, se nám podařilo zaskočit domácí a uhrát skvělý výsledek po první desetiminutovce 24:21.

Každý tým, který kdy hrál v Nymburce, ví, že dřív nebo později přijde smršť v podobě tvrdé celoplošné obrany a bleskurychlého přechodu do protiútoku. A to se právě stalo v druhé čtvrtině. Když v úvodu druhého dějství trefuje trojku Svejcar a snižuje na 26:25, ale pak přišla nápor domácích, jež kompletně uzavřeli cestu do koše a odskočili na 39:25 a z této šňůry se naši hráči nevzpamatovali až do konce první půle, jejíž výsledek se díky dílčímu výsledku 30:16, vyšplhal až na 54:37.

Obraz hry se bohužel nezměnil ani po přestávce, na hřišti byl pouze jeden tým. A bohužel to nebyla SLUNETA. Nymburk pokračoval v tvrdé obraně a naše hra sklouzávala k individualistickým akcím a to byla přesně voda na mlýn domácích. Ti si ještě stihli otevřít střelnici, a kdo chtěl dát koš, ten si ho dal, a tak není divu, že po 30 minutách byl stav 92:56.

Jelikož o osudu utkání bylo rozhodnuto, dostali v posledním dějství šanci mladíci, aby ukázali, a tak jsme na hřišti mohli vidět i Honzu Maděru s Johanem Haiblíkem a šanci „obouchat“ se pod košem dostal také Honza Karlovský. Jedinou otázkou tak zůstalo, kdy padne pověstná stovka. Pokud bychom chtěli zakončit článek o zápase pozitivně, budeme muset chvilku nějaké to pozitivum z tohoto utkání hledat a jedno by se přeci jenom našlo, bodový příspěvek našeho nováčka Čampary, který čítal 19 bodů a 7 doskoků. Pro úplnost ještě dodáváme, že utkání skončilo výsledkem 112:76.

Nezbývá než se oklepat a dobře se připravit na důležitý domácí zápas s Ostravou, kterou budeme hostit už ve středu od 18.00 hod.

ERA Basketball Nymburk – SLUNETA Ústí nad Labem 112:76 (24:21, 54:37, 92:56)
Body domácí: Bohačík 27, Hruban 17, Hankins 14, Šafarčík 9, Benda, Peterka a Almeida všichni 8, Kříž a Rogić po 7, Pumprla 5, Dalton 2
Body hosté: Čampara 19, Fait 12, Brown 10, Svejcar 9, Pecka a Karlovský po 6, Houška a Bažant po 4, Haiblík 3, Maděra 2, Šotnar 1
Trojky: 27/9 – 26/6
Trestné hody: 22/17 – 16/14
Doskoky: 39 - 45
Osobní chyby: 18 -22